НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

01.03.2011



ПОПОВНЕННЯ В СІМ'Ї "НАЩАДКІВ ЛЕВКА РЕВУЦЬКОГО"!



У приміщенні Київської організації НСКУ відбулося вручення мистецької молодіжної премії Левка Ревуцького.

Премія ім. Л. Ревуцького була заснована у 1989 році для відзначення талановитих молодих композиторів і виконавців - адже добре відомо, як Левко Миколайович опікувався молодими обдаруваннями, завжди допомагав їм, частенько навіть із власної кишені: братам Майбородам платив "стипендію", Віталію Кирейку купував клавіри, Левку Колодубу "кредитував" покупку роялю й допоміг його придбати. Для Богдани Фільц був чуйним і доброзичливим керівником в аспірантурі. І таких прикладів можна пригадати безліч - про них тепло згадують митці старшого покоління.

Перша відзнака пам'яті українського класика була вручена на сцені Національної опери України на святковому вечорі до 100-річчя від дня народження Майстра. Тодішнім лауреатом став Віктор Степурко. Це був справді гарний старт. Сьогодні Степурко - один із найвідоміших і найцікавіших композиторів середнього покоління. Суцвіття лауреатів різних років - Юрій Ланюк, Вадим Журавицький, Вікторія Польова, Станіслав Луньов, Юрій Кот, Євген Громов, Золтан Алмаші, Богдан Пліш та інші складають гордість не лише України, свідченням чому є численні нагороди на світових музичних конкурсах. А Премія і сьогодні залишається свідченням високої професійної майстерності та молодечого запалу.

Лауреати Премії ім.Л.М.РевуцькогоНовітніми лауреатами Премії імені Левка Ревуцького - визнання яскравості й оригінальності у композиторській та виконавській творчості - стали кияни: композитор Михайло Швед та співачка Тамара Ходакова. Михайло вже зарекомендував себе низкою вдалих організаційних проектів (зокрема, фестивалів), успішною роботою у музичному департаменті Міністерства культури. Проте насамперед він - яскравий і неординарний композитор, автор гарної, красивої музики. Тамара Ходакова ж переспівала понад 300 творів сучасних українських авторів, і кожна зустріч з її мистецтвом залишає неповторне враження. Дивовижно, як у такій тендітній статурі міститься таке могутнє сопрано!

Дипломи (премії, сказали, будуть дещо пізніше) лауреатам вручили заступник міністра культури Тимофій Кохан та головка НСКУ Ігор Щербаков. Вітали їх правнук Левка Ревуцького Тарас, численні гості. Лауреати порадували своїми "родзинками": Олександра Зайцева (фортепіано) виконала п'єсу М.Шведа "Відзвуки", а Тамара Ходакова з концертмейстером Н.Королько чудово проспівала кілька номерів із циклу "Галицьких пісень" Л.Ревуцького (приурочених до 70-річчя їх першого виконання у Львові).

Церемонію вручення премій підготувала відомий музикознавець, доктор філософії мистецтва Валентина Кузик - багаторічна дослідниця творчості братів Ревуцьких і берегиня їхньої пам'яті. Вона (церемонія), як і завжди, пройшла в теплій "домашньо-сімейній" атмосфері.

Анна Прокопенко