НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

19.02.2011



 В меморіальному кабінеті Бориса Миколайовича Лятошинського у теплій атмосфері дружнього творчого спілкування відбулося вручення цьогорічних Премій імені класика української музики ХХ століття.

Володимир Птушкін, Юлія Гомельська, Володимир ГубаПремія імені Б.М.Лятошинського присуджується за визначні досягнення в галузі професійної композиторської творчості і охоплює всі музичні жанри. В 2011 році лауреатами стали три поважних композитори з різних регіонів України.

Це київський композитор старшого покоління, один з учнів Б.М.Лятошинського, народний артист України Володимир Губа - за вокально-симфонічні твори та музику до кінофільмів останніх років; добре знаний в Україні композитор з Харкова, народний артист України Володимир Птушкін - за "Український реквієм" пам"яті жертв трагедій ХХ сторіччя, Концерт №2 для віолончелі з оркестром, "Concerto buffo" для скрипки і фортепіано з оркестром і духовну кантату "Salve regina"; а третьою лауреаткою стала композиторка з Одеси, неодноразово відзначена на різних міжнародних композиторських конкурсах, Юлія Гомельська - за Симфонію №2 "Україна Forever", Концерт для фортепіано і струнного оркестру та Concerto grosso для скрипки і струнних. 

Т.Кохан вручає премії лауреатамПремії вручали Заступник Міністра культури України Т.Г.Кохан та Голова Журі, Герой України М.М.Скорик. Колег щиро привітали Голова НСКУ Ігор Щербаков, секретарі правління НСКУ Л.В.Дичко, Т.С.Невінчана, О.С.Олійник, заступник голови Київської організації НСКУ Г.В.Степанченко, начальник відділу музичного мистецтва Міністерства культури М.Б.Швед та ін.


Новоспечені лауреати із зрозумілим хвилюванням прилучилися до реліквій меморіального кабінету Бориса Лятошинського, серед яких найголовніша - рояль, за яким працював видатний композитор. На цьому історичному інструменті відзначені Премією композитори виконали свої фортепіанні твори.Грає Юлія Гомельська

Представники Спілки та Міністерства, всі присутні вшанували пам"ять І.С. Царевич - багаторічної берегині кабінету та архіву Б.М.Лятошинського і висловили велику вдячність за гостинність рідним Бориса Миколайовича та Ії Сергіївни.