НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

11.12.2017

 


 ВРУЧЕННЯ МИСТЕЦЬКИХ ПРЕМІЙ  2017 року

 

 

7 грудня 2017 року в урочистій атмосфері одного з найкращих концертних залів столиці – Великого залу  імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України - відбулося  вручення мистецьких премій 2017 року та великий симфонічний концерт з цієї нагоди за участі Національного симфонічного оркестру України (диригент – Наталія Пономарчук).


Премією імені М.В.Лисенка, яка має три номінації, були
відзначені 

композитор Олег Безбородько (за три інструментальні концерти з оркестром),
 піаніст Йожеф Ермінь (за концертні програми української музики 2012-2017 років) та 
музикознавець Тамара Невінчана (за музикознавчі праці 2012-2017 років, присвячені проблемам розвитку і популяризації української сучасної музики).




Премія імені Б.М.Лятошинського  присуджена композитору Олександру Шимку   (за Концерт для віолончелі з симфонічним оркестром), 

а Премія імені Л.М.Ревуцького – скрипалю Андрію Павлову (за концертні програми української музики 2014-2017 років).


Премію імені В.С.Косенка отримав в цьому році  композитор з Закарпаття Віктор Теличко – за  досягнення  в галузі музичної творчості для 

дітей та юнацтва.

Зі словом про лауреатів виступив Голова НСКУ Ігор Щербаков. Важливість цієї події для Національної музичної академії України відзначив ректор В.І.Рожок. Дипломи  вручив і тепло привітав лауреатів заступник Міністра культури України Ю.А.Рибачук.  


У розмаїтій цікавій концертній програмі, підготовленій  Національним симфонічним оркестром, звучали блискуче інтерпретовані диригентом Наталією Пономарчук твори композиторів-лауреатів В.Теличка («Ash-ROCK» для цимбалів і симфонічного оркестру), О.Безбородька («Шлях до Канева» для симфонічного оркестру) та Симфонія №4 О.Шимка.


Свою бездоганну професійну майстерність, яскравий виконавський стиль продемонстрували Андрій Павлов у Поемі для скрипки з оркестром Євгена Станковича та Йожеф Ермінь в Третьому фортепіанному концерті Ігоря Щербакова (на сьогодні Йожеф є неперевершеним виконавцем фортепіанних опусів цього композитора).




Інф.НСКУ

Фото - Володимир Осипенко