НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

22.04.2022




                                          ПАМ"ЯТАЄМО...


    Вже два місяці, як російські окупанти нахабно вдерлися на нашу землю, і почалася злочинна, варварська, підступна війна Росії з Україною.  Два місяці героїчного подвигу Збройних сил України та всього українського народу, що встали на захист Батьківщини. А ще -  два місяці горя  і скорботи, нелюдських знущань, втрати близьких людей і рідних домівок, наруги над нашими чудовими містами і мальовничими селами, над усім, що ми звикли любити і шанувати, – над нашою коханою Україною.

За цей час і наша Спілка, композиторська та музикознавча спільнота, зазнала непоправних втрат, спричинених і підштовхнутих страшною війною. Серця цих митців, їх людське єство не витримали неймовірної напруги та трагічних реалій війни. Вони її безневинні жертви і вічний наш біль. Це Ганна Гаврилець (11.04.1958 – 27.02.2022) – геніально обдарована композиторка, чудовий педагог, багаторічна керівниця і лідерка Київської організації НСКУ, душа, совість, теплий струм добра в нашій мистецькій громаді. Майже одночасно з нею пішов в кращі світи Валерій Івко (18.08.1941- 28.02.2022) – яскравий композитор, виконавець, незмінний керівник оркестру віртуозів «Лік Домер». На початку березня, на 90-му році життя  нас покинула Софія Йосипівна Грица (05.12.1932- 05.03.2022) – доктор мистецтвознавства, глибоко шанована в науковому світі вчена-фольклористка, автор багатьох фундаментальних праць в цій галузі. А 23 березня нас вразила трагічна звістка – відійшов у вічність чудовий, неповторний композитор, блискучий майстер театрального жанру, загальний улюбленець, сонячна людина Юрій Шевченко (01.09.1953 – 23.03.2022). Для багатьох з нас, здається, це була межа відчаю, однак у квітні ми пережили ще один важкий удар – у розбомбленому, обстріляному ракетами Харкові, не дочекавшись медичної допомоги, помер талановитий композитор, віртуозний піаніст, педагог  Володимир Птушкін (29.01.1949 – 14.04.2022). Всі ці наші колеги – видатні митці, відзначені званнями, нагородами, багатьма престижними преміями. Більшість з них  пішли передчасно, але встигли зробити   надзвичайно  багато та увійшли в історію сучасного українського і світового мистецтва. Їх музика буде звучати завжди, в цьому немає жодного сумніву. Їх забрала жорстока війна, але для нас вони будуть вічно живими!