НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

04.06.2014



«КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ»…  

                                          

Майже  півтора  року  існує  окремою  одиницею  Запорізький  обласний осередок  Національної  Спілки  композиторів  України,  і  вже  втретє запорізькі  автори  дарують слухачам концертну  програму  під такою рубрикою, що по суті  символізує творче кредо митців. 

Програма  концерту,  який  відбувся  16 травня  у  Концертному  залі  ім.  М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії, була присвячена 200-літтю Великого Кобзаря.

Визначена за жанром як «фестивальна  імпреза»,  вона презентувала також музику Юрія Шевченка (Київ) та американського композитора українського походження Василя Медвідя (Бостон).  


Вокальні й інструментальні жанри у композиції концерту монтувалися у своєрідну сюжетність,  що  розвивалася за  логікою  плину  часу  –  від  подій далекого  минулого  до  сьогодення. Відбулося декілька всесвітніх та українських  прем ’єр –  для їх здійснення до Запоріжжя були запрошені солісти з Дніпропетровська, лауреати Міжнародних конкурсів Володимир Машлюк (Н. Боєва. «Бандуристе, орле сизий», думка на вірші Т. Шевченка) та Влад Галіченко (Ю. Шевченко. Танго для скрипки з оркестром).  

Відомий у понад 30 варіантах українських пісень-балад сюжет про вбивство доньки Бондаря  магнатом Миколою Потоцьким (середина XVIII ст.)  був озвучений у вокально-симфонічній  картині  для сопрано  та  симфонічного оркестру  Наталії  Боєвої (вірші поета епохи Розстріляного Відродження   Марка   Вороного)   заслуженою   артисткою   України Валентиною  Косташ.

Поруч  з  цим  драматичним  твором  вокальний  цикл  Ганни  Хазової «Ніч…Життя…Любов…» на вірші Сергія Дунь (Донецьк) сприймався як сповідь-монолог молодої  людини,  що несе  сьогодні  у  світ  свою незахищену  душу  з  великою вірою  та надією (солістка – автор, композитор Ганна Хазова).  

Вразили   своєю     різнобарвністю   симфонічні   твори,   що   звучали   того вечора. Запорізький академічний  симфонічний оркестр  під  орудою народного  артиста  України, Почесного  громадянина Запоріжжя  В’ячеслава  Реді  може  пишатися  сьогодні  і  своїми солістами,  і якісним  інструментарієм, придбаним останніми роками  для колективу.


«Три фантастичних танці» для маримби соло з оркестром Дмитра Савенка (соліст – заслужений артист  України Віталій  Соломянчук)  та увертюра  «Сходження»  для органу  з  оркестром Наталії Боєвої (солістка – лауреат Міжнародного конкурсу Ілона Турчанінова) заслужено стали кульмінацією програми.   

Концерт супроводжувався змістовним відеорядом: на великий екран проектувалися фотоматеріали,  що  зберегли  творчу  атмосферу  робочого  процесу  підготовки  програми.  


Лунали  святкові  вітання  гостей учасникам  концерту  та слухачам.  Було багато  квітів…  

Така  невимушена  обстановка у залі  надала  програмі  певної театралізації,  своєрідно поєднавши  в  коді,  на  фоні блискучих  творів Юрія Шевченка («Ніч  яка…»  – парафраз-буфф, Шумка-гопак, Танго – номери з музики до вистав), жанри концерту та театральної постанови.  

Травневе музичне свято щойно відбулося, а до нових творчих звершень вже кличе осінь. «Осінь у Новій Англії» Василя Медвідя, як теплі крила вересневого вітру, нагадала про  майбутній  час осмислення підсумків прожитого шляхом    непростого   внутрішнього діалогу.  Діалогу, який кожну  людину  приводить до  тихого  прийняття  самого себе,  до знаходження гармонії з собою та зі світом…  

Наталія БОЄВА, 

голова ЗОО НСКУ, 

заслужений діяч мистецтв України