НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

04.06.2014



    Нагорода знайшла героїв!


Вручення однієї з найпрестижніших в Україні мистецьких нагород – Премії імені Бориса Лятошинського цьогоріч пройшло нетрадиційно. І тут у звичний хід подій втрутився Майдан і ті докорінні зміни, які він спричинив у новітній історії нашої держави.

Нагадаю: авторитетне журі присуджує цю премію щороку композиторам за видатні досягнення у галузі симфонічної творчості, неперевершеним майстром якої свого часу був український класик ХХ сторіччя Борис Лятошинський.

Церемонія нагородження зазвичай проводиться на початку січня у меморіальному кабінеті Метра.

Лауреатами 2014-го стали представниця Криму, відома кримсько-татарська композиторка Мерзіє Халітова й киянин Сергій Зажитько.


Трагічні зимові події у Києві, а потім березневі у Криму відтермінували можливість приїзду Мерзіє Халітової до столиці аж на кінець квітня.

Мужня жінка, яка вирішила зберегти український паспорт і за будь-яких обставин залишатися жити на півострові разом зі своїм народом, отримала премію під час концерту кримсько-татарської музики «Єдина країна, єдиний народ», що проходив за її участю, у Великому залі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського в рамках VI Міжнародної пасхальної асамблеї «Духовність єднає Україну».



Композитор Сергій Зажитько одержав диплом, нагрудний знак і пам’ятні подарунки, як і належить, у квартирі Бориса Лятошинського, але зовсім нещодавно – під час проведення у Києві XXIV Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону».

      


Ольга ГОЛИНСЬКА

Фото  Світлани Британчук, Юрія Шкоди(2).

Матеріали надано журналом "Музика"