НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

ЩЕТИНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР СТЕПАНОВИЧ



Композитор

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 


Народився 22 червня 1960 р.у Харкові.
В 1983 закінчив композиторський факультет Харківського Інституту Мистецтв. Брав участь у Літніх курсах для молодих композиторів у м. Кажімеж Дольни в Польщі (1990, 1991), де прослухав лекції Л. Андріссена, В. Лютославского, К. Пендерецкого, Б. Шеффера, М. Ліндберґа, Дж. Креймера та ін. Закінчив Курси комп'ютерної музики у Краківській Музичній Академії (1991). В 1992 брав участь у композиторських майстер-класах П. Рудерса та Е. Дєнісова, а також майстерні ударника Ґ. Серенсена в Данії.

З 1983 по 1990 викладав композицію в дитячій музичній школі. З 1991 по 1995 вів класи композиції, інструментування і спеціальний курс композиторських технік ХХ століття в Харківському Інституті Мистецтв. Від 1995 - на творчій роботі. Виступав з лекціями про нову українську музику і представляв власні композиції на міжнародних симпозіумах в Австрії, Голландії, Німеччині, Словаччині, Україні, Швайцарії. В 1999 і 2001 провів композиторські майстер-класи в Македонії.

Починаючи від 1989, його твори звучать на престижних фестивалях Европи і Америки. Серед його виконавців Московський театр Гелікон Опера, Пермський театр опери та балету, Національний оркестр БіБіСі у Валлії, Оркестр Варшавської філармонії, дитячий хор Півчий Радіо Франція, струнні квартети Ардітті (Велика Британія), Кайрос (Німеччина), Московський Ансамбль Сучасної Музики, Ансамбль Вінер Коляж (Австрія), Стокгольмський Квартет Саксофонів, камерні ансамблі СОН (Швеція), ГЕКС (Нідерланди), дириґенти Теодор Курентзіс, Жолт Надь, Тадаакі Отака, сопрано Філіс Брін-Джулсон (США), піаністи Айвар Міхашофф (США), Юрій Полубєлов (Росія), саксофоністи Марк Сіффер (Франція), Крістоф Кіршке (Німеччина), фаґотист Валерій Попов, ударник Марк Пекарський і його Ансамбль ударних інструментів (Росія) та ін. В США і Франції видані два компакт диски Щетинського.

Лауреат шести міжнародних композиторських нагород: Головна і спеціальна премії Конкурсу ім. К. Сероцкого, Польща, 1990; Перша премія Конкурсу духовної музики, Фрібур, Швайцарія, 1991; Друга премія Конкурсу ім. В. Лютославского, Польща, 1995; Друга премія Конкурсу ім. А. Дютійо, Франція, 1996; Третя премія Конкурсу ім. Ґ. Малєра, Австрія, 1998; Російська національна театральна премія "Золота маска", Москва, 2000.

З 1997 є членом Мистецької Ради Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики "Контрасти" у Львові. Був серед організаторів кількох фестивалів сучасної камерної музики в Україні та Росії. В 1995-2001 провів концертну серію "Нова музика в Харкові".

(Фото - Юрій Подпоренко)

 

Веб-сайти, що висвітлюють творчість О.Щетинського:

http://www.geocities.com/shchetynsky (biography, work list, etc.)
http://allclassical.com/cg/acg.dll?p=acg&sql=4:Shchetinsky (brief analytical essay)
http://www.avk.org/ncm/composers/shchetinsky.html (biography at New Consonant Music site)
http://www.musikforum.at/shchetynsky98.htm (page at G. Mahler Composers' Competition site)
http://www.artona.org/Shchetynsky.html (page at Artona Association site)

 

 
Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Контакти:

Alexander Shchetynsky

P. O. Box 5114,
Kyiv
61144, UKRAINE

Phone/Fax: +380 (572) 65 91 86

E-mail: shchetynsky@nord.vostok.net