НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

КОЗАРЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ



Композитор, піаніст, музикознавець




Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


 

Народився 24 серпня 1963 року в Коломиї (Івано-Франківська область, Україна). Навчався у Львівському музичному училищі. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П.Чайковського (нині - Київська українська національна музична академія) і аспірантуру при ній (класи професорів: композиції - Мирослава Скорика, фортеп'яно - В. Воробйова, музикознавства - Івана Ляшенка).

Кандидат мистецтвознавства (1993). Доктор мистецтвознавства (2001).
Лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім.М. Лисенка (1984).
Дипломант Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів (1986).
Лауреат Премій  ім.Л.Ревуцького (1996) та ім.М.Лисенка (2001).
Лауреат Премії ім. Б.М.Лятошинського (2012).

Член Національної Спілки композиторів України, Секретар Правління НСКУ(з грудня 2010).

Заслужений діяч мистецтв України (2008).

З 1992 викладає на кафедрах композиції та історії музики Львівського Вищого Музичного Інституту ім. М. Лисенка (нині - Львівської Музичної Академії). З 2000 року є проректором з навчальної роботи.
Професор (2002).

Як композитор працює у жанрах симфонічної, оперної, балетної, камерно- інструментальної, вокальної та театральної музики. Його твори увійшли до репертуару провідних колективів та виконавців України (ансамбль "Київська камерата", Київський квартет саксофоністів, оркестр "Віртуози Львова", капела "Трембіта" тощо), виконувалися в Україні та у багатьох країнах світу, в тому числі на міжнародних фестивалях "Київ-Музик-Фест" (Київ, Україна), "Контрасти" (Львів, Україна), "Два дні й дві ночі нової музики" (Одеса, Україна), Дні музики композиторів Кракова (Краків, Польща), "Melos-Ethos" (Братислава, Словаччина).

Як піаніст приділяє особливу увагу виконанню української музики ХХ сторіччя, насамперед у складі дуету зі скрипалькою Лідією Шутко. Як музикознавець опікується проблемами національної характерності української професійної композиторської творчості.



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Козаренко Олександр Володимирович
вул. Грекова, 8. кв. 121
м.Львів
Україна

Тел.: +38 (032) 299-55-79