НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

17.03.2010





11 - 12 березня 2010 р. в Дніпропетровську пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція "Музичне мистецтво: динаміка розвитку", присвячена пам"яті відомого українського музикознавця, видатного педагога і громадського діяча Аріадни Костянтинівни ПОСТАВНОЇ (організатор - Дніпропетровська консерваторія ім.М.Глінки).

У різноманітній за темами і жанровим спрямуванням конференції окремий блок доповідей був присвячений визначній особистості А.К.ПОСТАВНОЇ. У цьому розділі конференціївзяли активну участь члени Національної Спілки композиторів України, адже А.К.ПОСТАВНА з 1975 р. була членом НСКУ, а з 2002 ро 2008 рік з успіхом очолювала Дніпропетровську організацію НСКУ.

З доповідями про свого першого музикознавчого вчителя, а потім багаторічного колегу по мистецькій, музикознавчий і педагогічній діяльності виступили кандидат мистецтвознавства, доктор філософії мистецтва Т.С.Невінчана ("Аріадна Поставна. Життя-горіння"), кандидат 
мистецтвознавства С.А.Щитова ("Образ Аріадни в музичному мистецтві ХХ-ХХІ ст."), музикознавець І.М.Рябцева ("Партитура долі Аріадни Поставної"). Свою доповідь надіслала кандидат мистецтвознавства, професор С.В.Мирошниченко ("Аріадна Поставна - все життя в музикознанні").

Музичним продовженням науково-меморіальної частини став концерт з творів композитора Валентини Мартинюк, який так і називався - "Пам"яті Аріадни Поставної". Знаковим твором цього концерту був Триптих для камерного оркестру "Нитка Аріадни" - своєрідний музичний портрет, навіяний дорогим серцю образом.

В подальшому ході конференції, про що б не йшла мова - чи то про музичну культуру Дніпропетровщини, чи про іноваційні тенденції у галузі мистецької освіти, чи про історичні та культурологічні проблеми, чи про музичну педагогіку - всюди була відчутна "червона нитка Аріадни", чия постать вже увійшла в історію.

Під час проведення Круглого столу за результатами конференції було внесено пропозицію присвоїти ім"я А.К.ПОСТАВНОЇ традиційній Всеукраїнській науково-практичній педагогічній конференції, що проводиться Дніпропетровською консерваторією ім.М.Глінки. Була також 
висловлена думка щодо облаштування меморіального класу А.К.ПОСТАВНОЇ в кабінеті, де вона багато років викладала історію музики та встановлення меморіальної дошки з її барельєфом.

Національна Спілка композиторів України повністю підтримує ці слушні пропозиції про увічнення пам"яті музикознавця А.К.ПОСТАВНОЇ у Дніпропетровській консерваторії - як вченого, педагога, музичного публіциста і громадського діяча.