НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

29.03.2012



Пам"яті класика


В цьому році день народження М.В.Лисенка буде святкуватися особливо, адже класику української музики виповнюється 170 років.

Розпочалося відзначення цього визначного ювілею  урочистим покладанням квітів до пам"ятника композитору біля Національної опери України, де зібралася вранці 22 березня величезна, об"єднана шаною до видатного митця, культурна громада міста - Члени НСКУ біля пампредставники Міністерства культури, Київської міської держадміністрації, всіх творчих спілок України, театрів, мистецьких учбових закладів, тощо. Під звуки лисенкової "Молитви"  постамент був рясно уквітчаний корзинами та букетами вдячних шанувальників.

А вдень у Меморіальному будинку-музеї Миколи Лисенка на вул. Саксаганського, 95 - в його затишному домі, що береже енергетику господаря та його сім"ї, -  зібралися всі, кого в музичних колах  прийнято називати сучасною родиною композитора, для участі у традиційній церемонії урочистого вручення Премії імені М.В.Лисенка. В 2012 році її удостоєний улюблений театральний композитор киян, володар численних "Київських пекторалей", заслужений діяч мистецтв України Юрій Шевченко. На цей раз була відзначена його балетна музика - поставлені в Канаді балети "Те, що приніс вітер..." та "Ніч Перуна".

Т.Г.КОХАН та композитор Ю.ШЕВЧЕНКОПремію вручали заступник Міністра культури Т.Г.Кохан, Голова Національної Спілки композиторів І.В.Щербаков та Голова Журі Г.О.Гаврилець. Схвильований новий лауреат вислухав у цей день багато теплих слів від своїх колег і шанувальників, адже віднині він став повноправним членом "лисенкової родини", до якої входять найвідоміші, найповажніші композитори і музикознаці з різних куточків України.

Рада ЛИСЕНКО з виконавцямиІ концерт, що завжди прикрашає церемонію вручення Премії, в цей день був особливий. Насамперед тому, що різножанрову музику свого великого діда разом з своїми колегами та учнями багато грала Рада Остапівна Лисенко, над якою, слава Богу, вік не владний, а її енергії та піаністичній вправності можуть позаздрити молоді музиканти. Юрій ШЕВЧЕНКО та Г.АгратінаЮрій Шевченко підготував для такої нагоди прем"єру - чудовий, мелодійно гнучкий і зворушливо емоційний "Вокаліз" для  свирілі та фортепіано, який сам автор виконав разом з Георгієм Агратиною.

На зібранні був присутній і прапраонук Миколи Віталійовича Лисенка - повний його тезка, диригент Микола Лисенко, який часто виконує твори українського класика. Він зовні надзвичайно подібний на свого знаменитого родича, і в якийсь момент здалося, що сам композитор з"явився серед нас і приймає гостей.

Родина ЛИСЕНКІВ та Ю.ШЕВЧЕНКОЮвілейний рік Миколи Лисенка розпочався. Сподіваємося, що ще пройдуть спектаклі, прозвучать концерти, відбудеться виконавський конкурс, а Премія імені М.В.Лисенка набуде нарешті статусу Державної, про що вже багато разів клопоталася Національна Спілка композиторів України. Сподіваємо, що нас  почують і тим віддадуть належне фундатору української музики.


Інф. НСКУ

Фото Романа РАТУШНОГО
(журнал "Музика")