НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

09.10.2019


ФЕСТИВАЛЬ МУЗИКИ ЛЕВКА КОЛОДУБА

З 12 по 17 жовтня в Києві за підтримки Українського культурного фонду відбудеться великий фестиваль-марафон, який масштабно презентує творчість знаного українського композитора Левка Колодуба. Пріоритетне місце в ній займають оркестрові твори, серед яких 13 симфоній – це чи не найбільший серед вітчизняних авторів доробок. Кожна є своєрідною оркестровою енциклопедією завдяки глибокому розумінню автором природи музичних інструментів. Водночас тематика творів є надзвичайно широкою – це і шевченкіана, і українське бароко, і чорнобильська трагедія, і сталінські репресії – симфонізму Колодуба властива не лише майстерність, але й громадянський пафос.
    
Саме тому презентація творчості композитора пов’язана в першу чергу з симфонічним доробком. До виконання його творів долучаються одразу сім оркестрів – Національний симфонічний оркестр, Kyiv Symphony Orchestra, «Київська камерата», Симфонічний оркестр Київської опери, Національний духовий оркестр, Симфонічний та Камерний оркестри Національної музичної академії. Загалом протягом фестивалю буде виконано 40 творів класика. Основна локація – Будинок звукозапису Українського радіо, який славиться своєю концертною акустикою. Також будуть задіяні малий та великий зали Національної музичної академії. Силами студентів будуть виконані твори Левка Миколайовича для духових інструментів, які поруч із симфонічним жанром є важливою складовою його творчого доробку (загалом він склав близько 80 таких п’єс, у тому числі понад 20 концертів для солюючих духових – це безпрецедентна цифра).
    
В рамках фестивалю також запланована презентація нового нотного видання – а саме, П’яти симфонічних сюїт «Українські танці» – надрукованого видавництвом «Музична Україна». Оскільки за останні роки в Україні через припинення державних програм не було видано жодної партитури для симфонічного оркестру, ця подія є надважливою.
    
Прес-конференція з нагоди старту фестивалю відбудеться 12 жовтня о 15:00 у залі Київської організації Спілки композиторів (Пушкінська, 32). Одразу після неї відбудеться круглий стіл за участі музикознавців та родичів композитора.
    

За усіма питаннями звертатися до прес-секретарки, музикознавиці Люби Морозової (+380679942891, liubov.moro@gmail.com)



Opens internal link in current windowПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ


Графік концертів у Будинку звукозапису Українського радіо (Первомайського, 5-в).
12 жовтня – Національний симфонічний оркестр
13 жовтня – Оркестр Київської опери
14 жовтня – «Київська камерата»
16 жовтня – Національний духовий оркестр
17 жовтня – Kyiv Symphony Orchestra
(Початок усіх концертів о 19:00)

Концерти у Національній музичній академії (Городецького, 1/3)
13 жовтня. 16:00 – Камерний оркестр Музичної академії
15 жовтня. 16:00 – Концерт кафедри дерев’яних духових
15 жовтня. 19:00 – Симфонічний оркестр Музичної академії
17 жовтня. 16:00 – Концерт кафедри мідних духових