НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

03.03.2012



В цей вечір Зал Академії мистецтв України приймав досить рідкого гостя – українського композитора з Канади Олександра Левковича, який приїхав до Києва, щоб творчо відзначити своє 60-річчя. Адже Олександр вчився у Києві, з ним позв”язана його молодість і творче становлення, важливі  кроки на мистецькій стезі.

Публіка зібралася вишукана та іменита - досить сказати, що послухати музику молодшого колеги прийшли найповажніші майстри сучасної української та світової музики Валентин Сільвестров та Євген Станкович. Олександр ЛевковичНіяких промов чи голосних слів не було, а була максимальна увага до творчості композитора, який особливо яскраво виявив себе у камерній музиці і ніколи не гнався за модою чи кон”юнктурою, а завжди був щирим і відкритим у своїх почуттях.

Саме це максимально донесла до аудиторії славнозвісна „Київська камерата”, бездоганно виконавши різноманітну за жанрами, але дуже цілісну програму. Серед слухачів було багато друзів, однокашників Олександра Левковича по Київській консерваторії. Одна з них – Наталія Боєва спеціально приїхала на цей концерт з Запоріжжя і поділилася переповнюючими її враженнями.





Наталія БОЄВА

МАЙЖЕ  ЛИСТ   ДО  ОЛЕКСАНДРА  ЛЕВКОВИЧА 
(Про враження від авторського концерту Олександра Левковича)


Із Сашею Левковичем познайомилась у будинку творчості «Ворзель». Завжди серйозний і задумливий, він нагадував мені Принца, казкового Принца,що назавжди  зачарований Музикою…Тому свої враження я пов’язую не тільки з його творами, які нещодавно  звучали в Києві у Концертній залі Національної Академії мистецтв України, а  іще  – з  пам’яттю тих ворзельських років.
 
Там, у Ворзелі, в далекі дев’яності, для нього вперше в житті відкрився  цілий світ звуків, тепло та надійність друзів, перші авторські концерти, презентації творів! 

21 лютого  в Києві на авторському концерті Олександра я думала про те, як ніщо не народжується на порожньому місті, як всіма нашими  вчинками керує Пам’ять…
 
Так,  Пам’ять  Серця. І перш за все це стосується творчості, професії митця. Олександр Левкович  підійшов до свого ювілейного вечора, вибравши своє саме улюблене -  твори, Національний Ансамбль солістів «Київська камерата» на чолі з видатним Валерієм Матюхіним, Першу Скрипальку  України Богдану Півненко, витонченого соліста Олеся Ясько, коло щирих друзів, серед яких  всесвітньовідомі  українські композитори, що згуртували його світогляд, стиль, манеру самовираження.

Присвяти Євгену  Станковичу, Валентину Сільвестрову, Мирославу Скорику у програмі концерту – твори, де музична мова Левковича зливається з обліком
того чи іншого композитора, а потім  і благословляється серцем цих  Майстрів. Слухаючи ці Присвяти, згадала слова Ліни Костенко:"… при майстрах якось легше. Вони – як  Атланти. Держать небо на плечах. Тому і є висота."

Ні на мить не порушується звучання музики у стрімкому русі Сонати для Скрипки і фортепіано. Ти пишеш, що ця  течія - це  "пошук загубленого…" Ні, не можу погодитися з тим,  що ти, мій дорогий колега, "втратив назавжди час і простір" (написано в твоїй передмові). Навпаки! Ти їх знайшов органічно і комплексно щодо твого світогляду і професійності втілення думок.

Втратити неможливо те, з  чим колись народилась людина, чим живе її душа. Олександр Левкович – визнаний композитор нашого часу, який має свій оригінальний почерк, свою "пряму мову" в музиці. Їй притаманні  глибока схвильованість, внутрішній біль і багато Надії.  І все це  керує малими та глобальними кульмінаціями в  творах, не дає  спокою слухачеві, примушує  жити  твоїми думками і, навіть, плакати…

В ті «ворзельські» роки не могла наслухатися  і до сих пір не знищую стару касету із   записом  вокального циклу Олександра Левковича «ПІСНІ СЛОВ’ЯНОК» на вірші Юрія Рибчинського.  Тепер переконалась в тому, що  завжди, коли чую Сашину музику, я ніби проживаю ціле життя мрій та надій, самоствердження та пошуків. І в цьому є особливий «магнетизм» музики Левковича. Спасибі тобі за Музику!

Із ювілеєм тебе, дорогий Сашо! Хай не відступить від тебе Натхнення та спрага творчості!