НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

ПТУШКІН ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 Народився в 1949 році у Луганську. Закінчив Харківський інститут мистецтв: в 1972 році - фортепіанний факультет (клас доцента Р. Папкової), в 1973 році - композиторський (клас професора Д. Клебанова).

З 1972 р. до 2002 р. працював музичним керівником Харківського академічного драматичного театру ім. О. Пушкіна, з 1992 року займається педагогічною діяльністю в Харківському університеті мистецтв: з 1998 р. - доцент, а з 2004 року займає посаду професора кафедри композиції та інструментовки.

Заслужений діяч мистецтв України.
Лауреат Міжнародного конкурсу композиторів (2004 р. м. Санкт-Петербург).
Лауреат Муніципальної премії ім. І.Слатіна (1998 р.).
Лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. В.Косенка.
Лауреат Премії ім. В.С.Косенка (2007).
Лауреат Премії ім.Б.М.Лятошинського (2011).


Ім'я Володимира Птушкіна добре відоме не тільки у рідному місті та країні. Його творчість на протязі багатьох років здобула тривалу зацікавленість та визнання різноманітних слухачів, охоплює майже усі жанри. Це опера "Дива дивні" (прем'єра відбулась у м. Дніпропетровську), багато інструментальних концертів, симфонії, камерні та хорові твори, кантати та вокальні цикли на вірші Данте, Ахматової, Пушкіна, Чичибабіна, поетів епохи Відродження, твори для дітей, пісні та мюзикли, театральна музика.

В. Птушкін бере участь у виконанні своїх творів в багатьох концертах різних міст країни та за її межами, як соліст-піаніст та концертмейстер. В багатогранному творчому багажі особливе місце займають фортепіанні твори, які з успіхом виконуються в концертах, на престижних міжнародних конкурсах: Володимира Крайнєва в м. Харкові (як обов'язкові), пам'яті В.Горовиця в м. Києві, ім. Д. Шостаковіча у Москві та ін.

Автор постійно спілкується з багатьма виконавцями, диригентами, художніми колективами різних країн. Музика композитора звучала в Росії, Польщі, Сербії, Франції, США, Германії, Швейцарії, Македонії, Угорщини та у багатьох містах України.

У 2000 році відбулось виконання духовної кантати "8аЬ/е ге§іпа"на латинський канонічний текст у Ватикані.

Багато творів В. Птушкіна записані та ввійшли у Фонд Національного Радіо. Особливе місце в творчості цього автора займає музика, що написана більш як до 40 вистав драматичних театрів Харкова, Москви, Тбілісі, Чернігова, Ужгорода.

Співпраця з Харківським театром їм. О.Пушкіна сприяла появі цікавих робіт в галузі театральної музики до п'єс за Шекспіром, Мол'єром, Островським, Лопе де Вега, Горіним, Симоновим, Булгаковим та іншими авторами.

Численні авторські концерти, які відбулись в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України, Харківському оперному театрі та в інших концертних залах України, свідчать про те, що композитор знаходиться в постійному творчому пошуку.
Він використовує великий спектр стилістичних засобів: від класико-романтичного до сучасного, залишаючись здебільш у сфері традиційної мови.
Автор має власні доробки у галузі мелодичних і ладових гармонічних засобів, що у значній мірі й створює його індивідуальний стиль.


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Птушкін Володимир Михайлович
вул. Барабашова, 38, кв.309
Харків, 61168
Україна
Tел.:+38 (0572} 68-34-12
моб. +3-8-066-792-09-48
E-mail: і1<т сотрог @ mail.ru