НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

29.04.2015

«КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ…»


24 квітня у концертному залі ім. М. І. Глінки Запорізької обласної філармонії відбулось музичне свято.

На традиційний концерт у вигляді спільного проекту Академічного симфонічного оркестру та Запорізького обласного Осередку НСКУ були запрошені гості з Києва та Чернігова – народний артист України Олександр Костін, заслужений діяч мистецтв України Юрій Шевченко, молоді композитори, наші земляки, лауреати Міжнародних конкурсів  Богдан Решетілов та Андрій Зименко.


Програма дивним чином поєднала композиторські школи Києва та Донецька – Центру та Сходу, продемонструвала творчість авторів різних вікових категорій. Своєю різножанровістю та змістовністю вона була наближена до жанру концерту  фестивального характеру.


Заслужені діячи мистецтв України Наталія Боєва, Юрій Шевченко та  професор Олександр Костін у різні роки закінчили Київську консерваторію в класі композиції народного артиста Радянського Союзу та України Андрія Яковича Штогаренка. Музична мова їхніх творів відрізнялась академічним напрямком за образними та формотворчими рисами мислення.



Дмитро Савенко та Ганна Хазова є вихованцями Донецької консерваторії (клас професора Олександра  Миколайовича Рудянського). Премєрні виконання вокальних опусів цих композиторів представила солістка Запорізького академічного музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара Світлана Ремжина.



Концертна програма  виявилася різнобарвною за творчими  напрямками  та пошуками в галузі нових інтонаційних джерел, засобів та прийомів оркестрового компонування матеріалу (Г.Хазова.Романс «Сон», Д.Савенко вокальна мініатюра «Чекання»).


Два концерти для фортепіано з оркестром - Наталії Боєвої ( солістка – заслужена артистка України Ілона Турчанінова) та  Андрія Зименка( соліст – автор);  симфонічні твори О. Костіна (Сюїта з балету «Демон»), Юрія Шевченка (Сюїта з балету «Буратіно та чарівна скрипка»)  та Б. Решетілова («Ессе») – твори , що були сприйняті бурхливими оплесками слухачів


Квітневий концерт засвідчив про невичерпні джерела сучасної музики України, про єдність тріади «Композитор – виконавець – слухач».



Квіти від вдячних шанувальників стали нагородою високому мистецтву симфонічного оркестру під керівництвом  народного артиста України Вячеслава  Реді.






Голова ЗООНСКУ,

 заслужений діяч мистецтв України
Наталія Боєва.