НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

28.02.2013



Концерт, що відбувся в переповненому залі Харківської обласної філармонії 16 лютого 2013р., привернув увагу не тільки харків’ян–меломанів, а й численних гостей з різних міст України, які прибули до Харкова щоб вшанувати 75-річчя від дня народження відомого українського композитора, заслуженого діяча мистецтв України, професора Харківського Національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Гайденка Анатолія Павловича.

Разом з привітаннями від Харківського губернатора Добкіна М. М. та міського Голови Кернеса Г. А. , на адресу композитора прийшли численні телеграми від музичних вузів України, Національної радіокомпанії України, Національного оркестру народних інструментів та інших провідних колективів України, де висвітлюється вагомий внесок композитора в скарбницю музичного мистецтва України.

Концертна програма розпочалася виконанням хорових духовних творів «Богородице, Діво, радуйся» та «Достойно єсть» на канонічні тексти, хором Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю під керівництвом Михайла Когутича.

Велику цікавість слухачів викликав новий 3-х частинний твір А. Гайденка для хору з ударними інструментами «Весни Велесові» ( «Ой, дай, Боже», «Весняночка- паняночка», «Млинок») у виконанні Академічного хору ім. В’ячеслава Палкіна Харківської філармонії під орудою художнього керівника та головного диригента хору Андрія Сиротенка.
Урочистість моменту добре підкреслило виконання кожним колективом «Многая Лета» на честь ювіляра.

Другий відділ був присвячений симфонічній музиці. Прозвучали чотири частини з 7-ми частинної симфонії «Рідні Джерела» (Ранок у Сорочинцах», «Ярмарок», «Щедрий вечір» та «На великдень»).

Євгенія ЧЕРКАЗОВАЯскраве враження справив філософський твір для акордеона з камерним оркестром «Ессе Номо» у виконанні народної артистки України, солістки Київської Національної філармонії, професора Національної музичної академії України Євгенії Черказової.
Прозвучали з великим успіхом і твори, створені А. Гайденком раніше, але які вже зайняли постійне місце у репертуарі провідних колективів і концертних виконавців України і за її межами, записані у фонд Української радіокомпанії – концерт для великого симфонічного оркестру «Курські Карагоди» , «Вечір у горах» та концерт №1 «Циганіада» для цимбалів з оркестром, який віртуозно виконав лауреат міжнародних конкурсів Михайло Кужба.

Диригент Юрій ЯНКОУ другому відділі концерту домінував Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії під керівництвом його головного диригента, відомого громадського діяча і прекрасного музиканта Юрія Янка.

Слід зазначити, що Ювілейний авторський концерт композитора Анатолія Гайденка став помітною подією у мистецькому житті Харкова і області. В концертній залі були не тільки музиканти, а й пересічні музикофіли, земляки автора з селища Хорошеве, військові моряки і представники різноманітних професій.

Харківська організація Національної спілки композиторів України приєднується до численних поздоровлень нашому ювіляру і бажає йому міцного здоров’я і нових творчих досягнень!


Микола Стецюн

Голова Харківської обласної організації
Національної спілки композиторів України,
Заслужений діяч мистецтв України