НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

24.01.2013



ЛАУРЕАТОМ ПРЕМІЇ ІМ. Б.М.ЛЯТОШИНСЬКОГО 2013р. СТАВ ЗОЛТАН АЛМАШІ



За чудовою традицією, вручення щорічної премії імені Б.М.Лятошинського відбувається в затишній квартирі, де мешкав композитор, у атмосфері, де зберігається його висока духовна аура, де кожен предмет нагадує про величну постать господаря. Нагадаю, що Премія була започаткована в 1995 р. Міністерством культури України і Національною Спілкою композиторів України до 100-річчя з дня народження видатного митця ХХ століття.



Цьогоріч лауреатом найпрестижнішої композиторської премії став Золтан Алмаші. Його ім"я вже добре відоме і в Україні, і за її межами. Творчість Золтана Алмаші органічно поєднує композиторську та виконавську діяльність. Він є одним з найталановитіших представників композиторської школи Євгена Станковича. Водночас, Золтан грає у складі Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Золтан АЛМАШІЦе вже не перша почесна нагорода З.Алмаші. Як віолончеліст, він є лауреатом Міжнародного конкурсу ім.С.С.Прокоф"єва, як композитор — володарем Премії ім.Л.М.Ревуцького.

Премію ім. Б.М.Лятошинського новому лауреату вручали 22 січня — у день його 38-річчя: тож Золтан мав подвійне свято. Урочистості розпочалися з музики З.Алмаші в авторському виконанні: в оточенні колег, друзів, рідних Бориса Миколайовича натхненно звучало соло віолончелі.

Після яскравої музичної прелюдії почалася церемонія вручення. Цю почесну місію виконали Мирослав СКОРИК та Золтан АЛМАШІНачальник відділу музичного та циркового мистецтва Міністерства культури України Михайло Швед, Голова журі і почесний Голова Національної спілки композиторів України Мирослав Скорик, Голова НСКУ Ігор Щербаков, Голова правління Київської організації НСКУ Анна Гаврилець.

Завдяки їм та колегам, офіційна частина набула тепле й щире звучання. Золтан отримав також чимало подарунків, серед яких — видання епістолярної спадщини Бориса Лятошинського: його вручила упорядник листів, доктор мистецтвознавства Маріанна Копиця.

У відповідь на привітання лауреат 2012-го року наголосив, що сприймає Премію, як надзвичайну честь і високе професійне визнання своєї композиторської діяльності, як великий стимул для подальшої творчої праці.

А в неформальній частині вечора, яка завдяки рідним Бориса Миколайовича, нагадувала радше зібрання близьких і друзів, прозвучали добрі слова й побажання, і насамкінець — у «телефонному» режимі — привітання також батькам Золтана.

Леся ОЛІЙНИК
Фото - Роман РАТУШНИЙ