НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

23.12.2018

Засідання Правління Національної Спілки композиторів України відбулося 14 грудня 2018 року »»»18.12.2018

КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ... Свій день народження – шість років від дня заснування – Запорізький обласний Осередок НСКУ відзначив двома подіями. По-перше, це поява збірки про ЗОО НСКУ, яка вийшла з друку у травні цього року. Ініціатором та автором цієї праці була голова осередку, заслужений діяч »»»04.10.2018

Поздоровляємо композитора ЩЕТИНСЬКОГО Олександра Степановича з отриманням Всеукраїнської премії з музикознавства PRIMUS INTER PARES – 2018 за книгу »»»22.09.2018

Як завжди, у дні мальовничої київської осені, на старті - МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "КИЇВ МУЗИК ФЕСТ" з вагомим номером 29. Саме стільки років столична публіка і гості нашого міста з нетерпінням чекають і радо наповнюють концертні зали Києва, щоб поринути »»»09.06.2018

НОВИНИ З РЕГІОНІВ. Протягом 15 років силами провідних музикантів Закарпаття, України, Словаччини, Угорщини було створено, без перебільшення, унікальне багатотомне музичне видання - три випуски наукової збірки «Професійна музична культура Закарпаття: етапи становлення» (Ужгород, видавництво «Карпати», 2005. 2010. 2016 рр.). У 3-х випусках наукової збірки «Професійна музична »»»Всі новини »

НОВИНИ

01.11.2008

 

 

На сцену Національної опери України повернувся балет Євгена СТАНКОВИЧА "Ніч перед Різдвом"(лібрето Олександра Белінського та Віктора Литвинова за мотивами творів Миколи Гоголя). 

Прем"єра оновленої вистави відбулася 30 та 31 жовтня 2008 р. і пройшла з великим успіхом. Образна пластика М.Гоголя - з соковитими жанровими сценами, фантастичними образами українського фольклору, із зворушливою лірикою любовних переживань - надзвичайно близька Є.СТАНКОВИЧУ(невипадково Гоголь - його улюблений письменник). Створивши балет у 1992 р., Є.СТАНКОВИЧ використав незвичний жанровий різновид - балет-пастиччіо, що дозволило полістилістично об"єднати як в музиці, так і в хореографії різні художні шари - від відвертого гротеску, пародії - до тонкої натхненної лірики. 

Цей принцип залишився і у новій постановці, але зараз у ній більш підкреслений фантазійно-іронічний елемент (жанр тепер визначається як балет-фантазія). У зв"язку з цим багато змін внесено у хореографічне вирішення (балетмейстер-постановник В.Литвинов) - воно значно осучаснено новими складними елементами на рівні найновіших знахідок балетного танцю і зорієнтовано на високі технічні можливості нового покоління танцівників. Слід відзначити виконавців першого прем"єрного дня - Тетяну Лозову(Оксана), Ігоря Буличова(Вакула), Тетяну Андрієву(Солоха), Сергія Тихого(Чорт), Дмитра Клявіна(Голова) та ін. 

Буклет балету Завдяки сценографічному втіленню (художник-постановник М.Левицька) балет вийшов яскравим, видовищним, казково-піднесенним. Весь саркастично-гумористичний компонент з його дотепною національною ментальністю зосереджений, насамперед, в музиці, за якою йде пластичне прочитання. 

Для створення загального образу українського Різдва композитор звернувся до народних "Щедрика" та "Радуйся, земле", які є міцним інтонаційно-смисловим фундаментом всього балету. Партитура балету зроблена майстерно, із властивим композитору блиском. І в тому, що вона була у всьому своєму багатстві донесена слухачеві - величезна заслуга оперного оркестру під орудою Алліна Власенка. 

Публіка сприйняла балет дуже тепло та емоційно. Можна сказати, що це вистава для сімейного відвідування, адже світ Гоголя здатний зачарувати всіх - і дітей, і дорослих. Вітаючи Євгена СТАНКОВИЧА з блискучою прем"єрою, сподіваємося на довге і щасливе життя балету на сценах України, тим більше, що 2009 рік - рік відзначення 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя.