НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

12.09.2020

КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2020 ВІДБУДЕТЬСЯ! Команда фестивалю прийняла виклик пандемічної дійсності та підготувала комфортний, а найголовніше, безпечний для наших слухачів формат проведення: >> Більшість подій відбудуться »»»17.03.2020

ГОЛОВА Національної Спілки композиторів України І.В.Щербаков видав Наказ по Правлінню НСКУ, в якому відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу (COVID-19), а також з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Києва вводяться обмежувальні заходи в роботі Національної Спілки композиторів України.Публікуємо текст Наказу »»»03.02.2020

НОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ НА МАНГЕТТЕНІ. З 28 лютого по 1 березня в Нью-Йорку відбудеться Український фестиваль сучасної музики ( Ukrainain contemporary music festival 2020) , в якому вітчизняне музичне мистецтво представлене творами композиторів від пізнього радянського періоду до сьогодення. Фестивальна програма включає не тільки концертні виконання , але і доповіді , дискусії, обговорення з музикознавцями, мистецтвознавцями, фокусуючись на філософії та музиці України періодів до- та після Майдану. Всі три івенти відбуватимуться »»»24.12.2019

Планове підсумкове засідання Правління Національної Спілки композиторів України в цьому році було не зовсім звичайним, оскільки за широтою охоплення різноманітних проблем і представництвом воно водночас носило характер всеукраїнської конференції. Зазначене правління-конференція на тему «Особливості діяльності Національної Спілки композиторів України та її регіональних організацій в умовах реалій культурної політики держави. Досвід та перспективи» відбулося 12 грудня 2019 року в Концертному залі НСКУ. Засідання  »»»11.12.2019

«ПРЕМ"ЄРИ СЕЗОНУ» композиторів Запоріжжя. 29 листопада 2012 року - день народження Запорізького обласного відділення Національної спілки композиторів України. Ті, кому підвладне чарівництво мелодії, щорічно відзначають знакову дату грандіозним концертом, під час якого публіка має можливість почути »»»Всі новини »

НОВИНИ

18.12.2018


КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ...

Свій день народження – шість років від дня заснування – Запорізький обласний Осередок НСКУ відзначив двома подіями.

По-перше, це поява збірки про ЗОО НСКУ, яка вийшла з друку у травні цього року. Ініціатором та автором цієї праці була голова осередку, заслужений діяч мистецтв України Боєва Наталія Іванівна. До збірки увійшли матеріали про історію виникнення Запорізького Осередку, його мистецьке життя за роки існування та творчі портрети композиторів.

Другою видатною подією, яка за своїми вимірами торкається не тільки самого Осередку, але й усього культурного життя Запоріжжя, став великий і яскравий симфонічний концерт. Майже аншлаговий,  він відбувся 23 листопада 2018 року під назвою «Мистецька імпреза» на сцені концертного залу ім. М. І. Глінки  Запорізької обласної філармонії.

Програма концерту була насиченою творами різними за жанром і формою: месса, інструментальний концерт, симфонічні мініатюри та романси для голосу і оркестру. Як і у попередні роки, всі твори пролунали у виконанні Академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії  під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді. 

Відкрили концерт три частини з великого твору «Messa – Memoria» композитора, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Попова  у виконанні хору «Запоріжжя» Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди (керівник О. Братцева) та симфонічного оркестру. І виконавців, і слухачів вразила мелодичність та краса гармонії цього драматичного твору.

Концерт для скрипки з оркестром презентувала заслужений діяч мистецтв України, голова ЗОО НСКУ Наталія Боєва. Усю енергію твору, його палітру барв передала відома скрипалька – народна артистка України, завідувач кафедри скрипки НМАУ ім.П.І.Чайковського,  солістка ансамблю «Київська камерата»  Богдана Півненко. За словами самої Н. Боєвої, Б. Півненко зробила цей твір ще кращим. Тому не дивно, що після його закінчення лунали довгі і потужні оплески залу.

Ще одним гостем цього вечора був київський композитор і віолончеліст, лауреат композиторських премій України ім. Л.Ревуцького, Б Лятошинського, старший викладач НМАУ ім. Петра Чайковського Золтан Алмаші (соліст Національного ансамблю «Київська камерата»). Концерт для віолончелі з оркестром «Взаємодії» у трьох частинах пролунав вперше у Запоріжжі у виконанні самого автора. Різноманітна палітра образів твору, засоби виразності, якими користується автор для розкриття його змісту та майстерна гра композитора змусили слухачів прислуховуватися до кожного звуку концерту.

Широкий спектр емоцій та образів був відображений у творах Ганни Хазової. Два її романси у супроводі оркестру виконала солістка філармонії Юлія Якса. Перший романс «Сон» на слова О. Маковія - це лагідна та спокійна колискова у якій оспівується краса української природи. Другий – «Іди, доню» на текст Б. Лепкого – драматичний, про жіночу долю.

Ще одна прем’єра концерту – це твір Ганни Хазової для скрипки з оркестром «Miserere mei Deus», солістом якого був лауреат Міжнародного конкурсу Володимир Галіченко. Драматична та експресивна музика цієї композиції підіймає тему особистості та навколишнього світу.

Також у програмі концерту пролунали симфонічні мініатюри Валерія Колядюка – «Діалоги» та «Маріонетки» і Дмитра Савенка  - «Адажио» та «У шиночку». 

Кожен з цих творів лаконічно і яскраво відображає образ, який  автор подає у назві.  

 

Та головною подією цього вечора було нагородження переможців на здобуття обласної премії за досягнення в галузі музичного мистецтва імені Івана Паторжинського. Директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко серед лауреатів відзначив  Ганну Хазову  у сфері професійної композиторської творчості  за створення  Кантати  «Дай нам, Боже!» на вірші поетів з різних куточків України: Сергій Дунь (Донецьк), Віра Коваль (Запоріжжя), Надія Красоткіна (Луцьк). Премьєра кантати відбулася у Запоріжжі 20 травня 2016 року, лунала і у Києві, бо цей твір є дуже актуальним: у чотирьох частинах твору повстають вічні та вкрай актуальні сьогодні теми добра і зла, війни та миру.  

«Я щиро вдячний всім переможцям за натхненну працю і вагомий внесок у розвиток культури Запорізького краю» - привітав призерів Владислав Мороко.

«Мистецька імпреза» від композиторів Запоріжжя, починаючи  з цього року,  набула статусу Всеукраїнської події. Це означає, що маленька зірочка на мапі Музичного життя України має надію сяяти яскраво та натхненно! 


Більшість творів цього концерту були прем’єрними, що свідчить про насичену творчу працю усіх митців Запорізького обласного Осередку. А наявність слухачів в залі та їх щирі оплески говорять про те, що нова музика потрібна і вона знаходить відгуки у серцях людей.

 

 

Композитор, лауреат Міжнародного конкурсу

та обласної премії ім.І. Паторжинського, 

член ЗОО НСКУ
Ганна Хазова