НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

02.05.2018



Композитор і педагог Микола Миколайович Вілінський (1888 - 1956).

(До 130-річчя з дня народження)

2 травня 2018 року виповнюється 130 років з дня народження Миколи Миколайовича Вілінського (1888 - 1956) - видатного композитора, педагога, музично-громадського діяча, ім'я якого невіддільне від історії становлення української музики першої половини ХХ століття. 

М.М. Вілінський учень першого ректора Одеської консерваторії В.Й. Малішевського, закінчив консерваторію в 1919 році. З 1920 року викладач Одеської консерваторії, затверджений у званні професора в 1926, завідувач кафедри композиції з 1931 р. З 1935 року був членом оргкомітету Спілки композиторів України і був обраний Головою Одеської обласної організації Спілки композиторів. З 1944 року - професор і декан композиторського факультету Київської консерваторії. З 1949 року завідувач кафедри теорії музики та композиції Київської консерваторії.

Opens internal link in current windowМ.М. Вілінський  є автором вокально-симфонічних і симфонічних творів, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, камерно-інструментальних і камерно-вокальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей.

Серед учнів М.М. Вілінського такі відомі імена, як: К. Данькевич, О. Білаш, О. Фельцман, С. Орфеєв, Л. Гуров, Д. Гершфельд, В. Фемеліді, А. Муха, Є. Зубців, М. Завалішина, А. Водовозов, В. Кучеров та інші. Також, в числі учнів -некомпозіторов: Е. Гілельс, Д. Ойстрах, М. Грінберг, Я. Зак та інші.  

Ювілею Миколи Вілінського присвячена програма Ганни Пеліної «Від класики - до авангарду!»