НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.04.2019

Перше в цьому році засідання Правління НСКУ відбулося 25 березня. На початку засідання за сумною традицією члени Правління вшанували пам’ять колег, які нещодавно відійшли у інші світи: музикознавця Івахненко Лідії Яківни (померла 11 лютого 2019 року на 92-му році життя) та композитора, народного артиста України, академіка НАМУ, професора НМАУ Колодуба Левка Миколайовича (помер 23 лютого 2019 року на 89-му році життя). Переходячи до порядку денного, Голова НСКУ І.В.Щербаков та Відповідальний секретар НСКУ Т.С.Невінчана проінформували про поточні  »»»23.12.2018

Засідання Правління Національної Спілки композиторів України відбулося 14 грудня 2018 року »»»18.12.2018

КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ... Свій день народження – шість років від дня заснування – Запорізький обласний Осередок НСКУ відзначив двома подіями. По-перше, це поява збірки про ЗОО НСКУ, яка вийшла з друку у травні цього року. Ініціатором та автором цієї праці була голова осередку, заслужений діяч »»»04.10.2018

Поздоровляємо композитора ЩЕТИНСЬКОГО Олександра Степановича з отриманням Всеукраїнської премії з музикознавства PRIMUS INTER PARES – 2018 за книгу »»»22.09.2018

Як завжди, у дні мальовничої київської осені, на старті - МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "КИЇВ МУЗИК ФЕСТ" з вагомим номером 29. Саме стільки років столична публіка і гості нашого міста з нетерпінням чекають і радо наповнюють концертні зали Києва, щоб поринути »»»Всі новини »

НОВИНИ

29.03.2014

 

В березні 2014 року відбулося вручення двох мистецьких премій, що носять імена  українських композиторів-класиків ХІХ та ХХ століття – Миколи Віталійовича Лисенка та Левка Миколайовича Ревуцького.

Премія імені Л.М.Ревуцького нині набуває особливого змісту, адже вся культурна громадськість України відзначає в цьому році 125- річчя видатного композитора. Премія присуджується молодим авторам та виконавцям і є надзвичайно почесною для тих, хто тільки розпочинає своє творче життя.

В цьому році лауреатами Премії імені Л.М.Ревуцького стали: талановитий  київський композитор Олексій ВОЙТЕНКО – за симфонічні і камерні твори 2008-2013 років; та, без перебільшення, унікальна піаністка з м. Донецька Діна ПИСАРЕНКО – за концертні програми 2013 року, присвячені світовій сучасній музиці.

Церемонія вручення  проходила 14 березня і особливої урочистості надало їй те, що вперше вона відбувалася в Меморіальному будинку-музеї Миколи Лисенка, послідовником якого в музиці був Левко Ревуцький. Одночасно презентувався ювілейний номер журналу „Музика”, повністю присвячений 125-річчю Л.М.Ревуцького.

Премію вручали заступник директора Департаменту мистецтв та навчальних закладів Міністерства культури   України Іван Мечков, голова НСКУ Ігор Щербаков, Голова Журі Сергій Пілютиков. Традиційно зі словами подяки виступили лауреати.  

Прозвучала „Поема” Олексія Войтенка у виконанні Арсена Яковенка, частина невідомого квартету Левка Ревуцького, вперше представленого публіці Квартетом Київського інституту музики.

Справжнім емоційним потрясінням для публіки стало віртуозне виконання Діною Писаренко Героїчної увертюри до опери „Тарас Бульба” (у власній транскрипції). Волелюбний національний пафос цієї музики, темперамент, могутня сила і магія інтерпретації  так зрезонували з патріотичними почуттями всіх присутніх, серед яких був і правнук класика диригент Микола Лисенко, що багато хто не приховував сліз. Адже всі думали в цей момент про Україну і усією душею були з нею разом у час важких випробувань.

Рівно за тиждень, 21 березня, музична громадськість Києва знову зібралася на вулиці Саксаганського, але тепер вже в Меморіальному будинку-музеї Лесі Українки, щоб привітати нових лауреатів – на цей раз Премії імені М.В.Лисенка. Ця подія співпала з відкриттям в музеї виставки раритетів, присвячених життю та творчості Миколи Лисенка. І тому вручення премії проходило в оточенні власноручних рукописів класика, оригінальних фотоматеріалів і документів, власне, в аурі тієї епохи. 


Заступник директора Департаменту мистецтв і навчальних закладів Міністерства культури України Михайло Швед, Голова Журі Ганна Гаврилець та Голова НСКУ Ігор Щербаков вручили дипломи та тепло привітали трьох "новоспечених" лауреатів.

Це – відомий музикознавець, фахівець з історії української музики, один з провідних дослідників життя та творчості Б.М.Лятошинського, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України  КОПИЦЯ Маріанна Давидівна, що отримала Премію за досягнення у музикознавчій та педагогічній діяльності;
  
київський композитор КРУТИКОВ Святослав Леонтійович, в чиїй багато жанровій творчості були відзначені як найвагоміші досягнення музичні твори 2010-2012 років;

молодий музикознавець, музичний критик і публіцист ЛУНІНА Ганна Євгенівна, що удостоїлася цієї відзнаки за музикознавчі праці останнього десятиліття (2004-2013 рр.).

Багато теплих слів було сказано в цей день, а в концерті на честь лауреатів прозвучала музика С.Крутикова (Струнний квартет у виконанні квартету „Collegium”),
 М.Копиці було присвячено виконання прелюдій І.Карабиця (А.Ляхович),
а Г.Луніну привітав Національний ансамбль солістів „Київська камерата”, що представив публіці новий твір Євгена Станковича „Міражі”.

 

Фото:

Лада Бондаренко (1,3);

Роман Ратушний (2,4-6) - журнал "Музика"

 

Докладніше див.:
„Культура і життя”, №12, 21 березня 2014 р.                        

„Культура і життя”, №13, 28 березня 2014 р.


„День”, №51, 21 березня 2014 р.

www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/spadkoiemci-revuckogo