НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.08.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2022). Продовжується боротьба нашої країни з озвірілим російським агресором. Ідуть запеклі бої за свободу і незалежність, за національні цінності, за культурні надбання України. Зброя митця – творчість, зброя композиторів – їх музика, що піднімає свій голос на захист своєї нездоланної країни. Символічним актом стало відновлення концертних акцій  »»»03.07.2022

КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ І СВІТІ (червень 2022) Червень 2022 року надзвичайно багатий культурними подіями всеукраїнського та світового значення, в яких твори українських композиторів відіграли вельми важливу роль. 2 червня у філармонії міста Жешув (Польща) за ініціативи наших польських друзів відбувся «Вечір солідарності з Українською нацією» за участі Камерного оркестру Львівської національної опери. Прозвучали твори Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Михайла Шведа, Ганни Гаврилець, тощо. І в той же день розпочався концертний тур Нідерландами Капели імені Б.М.Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики »»»02.06.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ Продовжуються активні дії українських композиторів і виконавців на культурному фронті. Своєю мужньою позицією,своїми творами, що звучать у ці тривожні дні в Україні і не в Україні, наші митці роблять внесок у великий загальний рух народу України до Перемоги. Серед багатьох творчих акцій травня 2022: 1 травня – Українська симфонічна музика прийшла з місією миру до Італії у казкове місто Венеція. Концерт Національного симфонічного оркестру України під  »»»23.04.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. Трагедія українського народу, що нині розігрується на очах у всього світу, не може не викликати співчуття та підвищення інтересу до нашої героїчної нації, до її ментальності, до її історії та культури, в тому числі музичної. В Україні та різних країнах світу проходять концерти на підтримку Збройних сил України, в яких »»»22.04.2022

ПАМ"ЯТАЄМО... Вже два місяці, як російські окупанти нахабно вдерлися на нашу землю, і почалася злочинна, варварська, підступна війна Росії з Україною. Два місяці героїчного подвигу Збройних сил України та всього українського народу, що встали на захист Батьківщини. А ще - два місяці горя і скорботи, нелюдських знущань, втрати близьких людей »»»Всі новини »

НОВИНИ

01.11.2008

 

 

На сцену Національної опери України повернувся балет Євгена СТАНКОВИЧА "Ніч перед Різдвом"(лібрето Олександра Белінського та Віктора Литвинова за мотивами творів Миколи Гоголя). 

Прем"єра оновленої вистави відбулася 30 та 31 жовтня 2008 р. і пройшла з великим успіхом. Образна пластика М.Гоголя - з соковитими жанровими сценами, фантастичними образами українського фольклору, із зворушливою лірикою любовних переживань - надзвичайно близька Є.СТАНКОВИЧУ(невипадково Гоголь - його улюблений письменник). Створивши балет у 1992 р., Є.СТАНКОВИЧ використав незвичний жанровий різновид - балет-пастиччіо, що дозволило полістилістично об"єднати як в музиці, так і в хореографії різні художні шари - від відвертого гротеску, пародії - до тонкої натхненної лірики. 

Цей принцип залишився і у новій постановці, але зараз у ній більш підкреслений фантазійно-іронічний елемент (жанр тепер визначається як балет-фантазія). У зв"язку з цим багато змін внесено у хореографічне вирішення (балетмейстер-постановник В.Литвинов) - воно значно осучаснено новими складними елементами на рівні найновіших знахідок балетного танцю і зорієнтовано на високі технічні можливості нового покоління танцівників. Слід відзначити виконавців першого прем"єрного дня - Тетяну Лозову(Оксана), Ігоря Буличова(Вакула), Тетяну Андрієву(Солоха), Сергія Тихого(Чорт), Дмитра Клявіна(Голова) та ін. 

Буклет балету Завдяки сценографічному втіленню (художник-постановник М.Левицька) балет вийшов яскравим, видовищним, казково-піднесенним. Весь саркастично-гумористичний компонент з його дотепною національною ментальністю зосереджений, насамперед, в музиці, за якою йде пластичне прочитання. 

Для створення загального образу українського Різдва композитор звернувся до народних "Щедрика" та "Радуйся, земле", які є міцним інтонаційно-смисловим фундаментом всього балету. Партитура балету зроблена майстерно, із властивим композитору блиском. І в тому, що вона була у всьому своєму багатстві донесена слухачеві - величезна заслуга оперного оркестру під орудою Алліна Власенка. 

Публіка сприйняла балет дуже тепло та емоційно. Можна сказати, що це вистава для сімейного відвідування, адже світ Гоголя здатний зачарувати всіх - і дітей, і дорослих. Вітаючи Євгена СТАНКОВИЧА з блискучою прем"єрою, сподіваємося на довге і щасливе життя балету на сценах України, тим більше, що 2009 рік - рік відзначення 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя.